Hakkımızda

Başarıarge Enerji Teknolojileri A.Ş.


Başarıarge Enerji Teknolojileri A.Ş., Başarı Holding ve Başarı Yatırımlar A.Ş.'nin ortak iştiraki olarak güneş enerjisi bir diğer adıyla solar enerji sektörü üzerine güneş enerjisinden elektrik üretimi üzerine araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) yapmak amacıyla 2013 yılında Ankara'da kurulduk.

Kurulduğumuz günden bu yana, güneş enerjisinden daha fazla yararlanma konusunda yenilenebilir enerji sektörüne hızlı bir giriş yaparak, yerli malı belgesi ve teknolojik ürün deneyim belgesi alınmış "Kaan Solar Maestro" adındaki güneş takip sistemi ürününü piyasaya sunduk. Ürünün piyasada satışa sunulmasının yanında sahada yatırımcılarımız adına anahtar teslimi (EPC) uygulamaları da yaptık.

Başarıarge Enerji olarak, mühendislerimiz ve uzman ekiplerimizle beraber güneş enerjisi ile elektrik üretimi yapan güneş santrali projelerinde kullanılan ekipmanların üreticisi olmanın yanında mühendislik, fizibilite, projelendirme, uygulama, devreye alma ve bakım onarım faaliyetlerini de gerçekleştirdik.

Firmamız malzeme üretimlerimize paralel olarak 400 MW'a yakın yatırımcılarımız adına anahtar teslimi hizmetler (EPC) vererek, Türkiye'de sektöre yön veren öncü firmalar arasında yerimizi aldık.

Güneş enerji sistemleri, çevresel olarak temiz bir enerji kaynağı olarak kendini kabul ettirmiş olduğundan firmamız Türkiye'nin farklı noktalarında yatırımcı olarak da güneş enerjisi santrali tesisleri kurarak, ülkemizin enerjide dışa bağımlılığının azaltılmasına da katkıda bulunduk.

Pazara sunduğumuz yüksek teknoloji ürünleri ve katma değerli çözümlerimizle topluma duyduğumuz saygıyı ifade eden Başarıarge Enerji, "İnsan için Teknoloji" yaklaşımıyla koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamayı kendimize ilke edindik. Zamanı yakalayan ve devamlılık içeren gelişim politikamızla insanımıza olan yatırımımızı her geçen gün artıran Başarıarge Enerji, sektöre ve yaşama katkılarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

YILLIK ENERJİ
ÜRETİMİ

563.500.000 kWH

KAPASİTENİN HANE
TÜKETİM KARŞILIĞI

130.440 Hane/Yıl

ENGELLENEN TOPLAM
SERA GAZI SALINIMI

259.210 Ton/Yıl

TOPLAM KURULU
GÜÇ

362.000 kWp